Spółdzielnia Budowlano – Mieszkaniowa „Zachód” spółdzielnią zaangażowaną w Ekologiczne (i Ekonomiczne) rozwiązania

2023/08/25

SBM

Działania Pro-Eko.

Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa „Zachód” jest spółdzielnią, która zauważa potrzeby przejścia na stronę EKO!

Jak rozumiemy Eko? Do tego tematu podchodzimy jednoznacznie, dla Nas jest to przede wszystkim 2x Eko- EKOlogia i EKOnomia.

W naszych czasach Ekologia nie jest już tylko hasłem używanym do blokowania inwestycji, ochrony wycinek lasów czy ochrony lęgowisk żab, do których duża część społeczeństwa podchodziła z, nazwijmy to, dystansem.

Dziś ekologia ma wymierny wpływ na ekonomię użytkowania nieruchomości oraz jakość życia, szczególnie w takim miejscu jak centrum miasta.

Jako Nasi Spółdzielcy na pewno wiecie, że dachy Waszych budynków pokryte są panelami fotowoltaicznymi. Ekologicznie i Ekonomicznie. Ekologicznie, ponieważ produkujemy energię z czystego źródła jakim jest światło słoneczne a ekonomicznie, ponieważ wykorzystujemy wyprodukowaną energię do zasilania części wspólnych, które wszyscy utrzymujemy.

Ale czy wiedzieliście, że nasze działania zostały zauważone i opisane przez Greenpeace i Green-news? Oto Link do artykułu: https://www.green-news.pl/297-spoldzielnia-warszawa-panele

Na instalacje dostaliśmy również dofinansowanie a rozliczamy się na zasadach prosumenckich, co pozwala uzyskać jeszcze lepszą ekonomię tego rozwiązania.

To nie wszystko, nasze dachy pokryliśmy białymi membranami- tego nie widać, a warto być tego świadomym. Jakie są korzyści z białych dachów? Białe dachy latem nie nagrzewają się tak jak dzieje się to w przypadku dachów ciemnych, przez co nie ulegają uszkodzeniom związanym ze zmianami temperatur. Pozwalają obniżyć temperaturę w budynku w stosunku do dachów ciemnych, dodatkowo nie podnoszą też temperatury wokół, co jest szczególnie ważne w mieście gdzie najłatwiej uzyskać efekt „wyspy ciepła”. Stosujemy to rozwiązanie z myślą o komforcie i zdrowiu naszych mieszkańców. Z tego samego powodu przy wykonywaniu nowych elewacji naszych budynków wykorzystujemy jasne kolory.

Dodatkowo w trosce o środowisko na naszych budynkach instalujemy budki lęgowe dla ptaków, dbając o ekosystem miejski. Stosujemy też oświetlenie LED w naszych nieruchomościach.

W planach mamy dalsze działania Pro-Eko!

Wiemy, że w skali Warszawy ktoś mógłby powiedzieć, że to niewiele znaczy, ale wierzymy, że każda zmiana zaczyna się od nas samych. Liczymy na naszych sąsiadów, na to, że „podpatrzą” nasze rozwiązania i zechcą zastosować je również u siebie, a później niech zadziała efekt skali.

Grójecka 19/25 Złota 61